Blog

Często zadawane pytania

Pytanie: Witam, chciała bym się dowiedzieć czy jeśli są już położone płytki w łazience z pozostawionym miejscem na grafikę na szkle to czy można coś takiego wykonać, czy najpierw grafika na szkle a potem płytki. Jeśli najpierw powinna być grafika to czy są jakieś sposoby żeby w takiej sytuacji sobie poradzić, np jakieś listwy chromowane, kątowniki?
Odp.: Najpierw kładziemy płytki i zostawiamy wnękę pod grafikę, dopiero wtedy możemy zdjąć dokładne wymiary a później zamontować grafikę. Nie na odwrót.

Pytanie: Czy cena zależy od grafiki ? w jaki sposób ? ilości barw ? ciemniejsze barwy są droższe ? itd
Odp. Wybór grafiki lub koloru w żadnym stopniu nie wpływa na cenę.

Pytanie: Z czego wynikają niekiedy różnice kolorystyczne między wydrukiem, a tym co widać na monitorze komputera?
Odp. Ze względu na różnice technologiczne, wynikające ze sposobu wyświetlania kolorów przez większość monitorów a technologią druku (w której wykorzystywana jest przestrzeń barwna CMYK) porównywanie kolorystyki wydruku z kolorystyką prezentowaną na monitorze jest niepoprawne technologicznie. Brak zgodności kolorów wydruku z obrazem ekranowym nie może być więc powodem do zgłoszenia reklamacji.

Mogą wystąpić różnice kolorystyczne w stosunku do obrazu obserwowanego na monitorze (każdy monitor ustawiony jest inaczej a ponadto obraz na nim widziany jest w modelu barw RGB, a druk odbywa się w modelu CMYK) oraz wydrukach na ogólnodostępnych urządzeniach drukujących nabiurkowych (ich jakość i zastosowana technologia nie są równoległe do produkcyjnego druku). Różnice takie nie podlegają reklamacji.

Zleceniobiorca nie ponosi odpowiedzialności za odstępstwa od pożądanych przez Zleceniodawcę kolorów, jeżeli nie otrzymał przed drukiem zatwierdzonego podpisem Zleceniodawcy lub podpisem upoważnionej przez Zleceniodawcę osoby, wzorca koloru jakim jest cromalin lub inny wiarygodny wydruk (proof cyfrowy).


Obraz na monitorze powstaje w zupełnie inny sposób niż wydruk. Na ekranie monitora obraz powstaje poprzez podświetlenie trzech podstawowych kolorów RGB, a kolor biały uzyskujemy poprzez zmieszanie wszystkich trzech kolorów jednocześnie. Obraz na wydruku powstaje podczas mieszania czterech podstawowych kolorów CMYK, a kolor biały uzyskuje się poprzez kolor podłoża, na który nakładany jest obraz. Kolory na ekranie monitora dostrzegamy dzięki światłu emitowanemu przez ekran, a na wydruku widzimy dzięki światłu odbitemu od powierzchni, stąd na różnice mogą mieć wpływ kolor i jakość papieru oraz oświetlenie w jakim oglądamy wydruk.

Różnice wynikające z technologii możemy niwelować poprzez używanie monitorów wysokiej klasy, ich kalibracji oraz używania w odpowiedni sposób profili kolorystycznych.

Pytanie: Niektórzy znajomi zamówili panel z naklejką (druk na folii). Czy polecanie taki produkt?

Odp: Wręcz przeciwnie. Produkt ten wycofaliśmy, nie opieramy się na naklejaniu folii, które jest przestarzałe – folia z czasem się kurczy, pozostawiając nieestetyczne, puste, przeźroczyste przestrzenie na brzegach tafli oraz blaknie, co sprawia, że już po kilku miesiącach panele zaczynają wyglądać nieestetycznie. Dużym problemem są również tłuste plamy, wynikające z reakcji chemicznej zachodzącej pomiędzy folią a klejem użytym do montażu paneli, co jest szczególnie widoczne przy jasnych i stonowanych wydrukach.

0

O autorze:

Majster Szklarz - istniejemy nieprzerwanie od 1992 r. mamy ogromne doświadczenie w branży szklarskiej, tysiące dobrze wykonanych zamówień - setki zamontowanych paneli szklanych, luster, drzwi szklanych itp. Chętnie podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem. Zadzwoń! jesteśmy otwarci na rozmowy. Majster Szklarz kompleksowe usługi szklarskie u Klienta.
  Najnowsze posty

Dodaj komentarz