Blog

Uwaga na niektóre rodzaje luster

ZOBACZ jakie są cechy tanich i słabych luster – często wyprzedawane po atrakcyjnych cenach lub promocjach. Czy warto montować takie lustra? Oceń sam … Pamiętaj: aby wymienić wadliwe lustro należy je wcześniej skuć jak kafle, co wiąże się z ryzykiem uszkodzenia armatury łazienkowej.

Cechy: Korozja pojawiająca się w krótkim czasie, czarne plamy niemożliwe do usunięcia, miernej jakości szlif po krawędzi lustra. Nie ryzykuj!

Typowe występujące wady tanich luster:

Trudne w myciu – widoczne plamy bardzo trudne do zmycia – warto zapoznać się z tym tematem.

Wady odbijającej srebrnej powłoki – mogą zmienić wygląd posrebrzonego szkła. Należą do nich zadrapania, plamy, barwne punkty i uszkodzenia obrzeża.

Plamy – strefowa zmiana barwy odbijającej powłoki srebrnej na brązowawą, żółtawą lub szarawą, która może czasami pokrywać całą powierzchnię odbijającą.

Barwne punkty – zmiany na odbijającej powłoce srebrnej w postaci małych, kolorowych punktów.

Uszkodzenie powłoki obrzeża – odbarwienie przy obrzeżach odbijającej powłoki posrebrzonego szkła.

Wady powłoki zabezpieczającej – miejsca, w których jest odsłonięta powłoka metaliczna. Mogą to być zadrapania lub „odchodzenie” powłoki zabezpieczającej.

Wady obrzeża – odnoszą się do obrzeży przyciętego, posrebrzonego szkła. Zalicza się do nich: złuszczenia, wys1zczerbienia, nieregularne naroża, rysy.

 

najtansze-lustra

 Nie daj się nabrać na tandetne lustra! Nikt nie sprzedaje dobrego lustra po atrakcyjnej cenie!

 

2

O autorze:

Majster Szklarz - istniejemy nieprzerwanie od 1992 r. mamy ogromne doświadczenie w branży szklarskiej, tysiące dobrze wykonanych zamówień - setki zamontowanych paneli szklanych, luster, drzwi szklanych itp. Chętnie podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem. Zadzwoń! jesteśmy otwarci na rozmowy. Majster Szklarz kompleksowe usługi szklarskie u Klienta.
  Najnowsze posty

Komentarze

 1. bogdan  2 lutego, 2017

  ale jak rozpoznać dobrej jakości lustro, np. w szafkach łazienkowych.
  Kupiłem w Ikea szafkę łazienkową, której drzwiczki maja naklejone lustro. Sądziłem, że gwarancja obejmuje szafkę i lustro w niej zamontowane na okres trwałości szafki. Przypominam, że podobne szafki Ikea, ale „kuchenne” (różnią sie tylko z nazwy i wymiarami od tych „łazienkowych”) mają gwarancję 25 lat.
  Tymczasem okazało się, iż lustro na „froncie” (tak nazywają drzwiczki szafek kuchennych w Ikea) ma gwarancje 25 lat, a szafce łazienkowej 2 lata.
  W moim przypadku okazało się, iż w dwóch zakupionych 3 lata temu szafkach, pojawiło sie tzw. szczenienie (rdza) lustrzane przy krawędziach lustra. (ponoc po czasie obejmie całe lustro). Nie mozna zakupić samych drzwiczek z lustrem do omawianej szafki, tylko całą. W mojej ocenie, nie mozna dawać tak różną gwarancję dla szafek kuchennych i łazienkowych (25 i 2 lata?!), bo w domach pełnią identyczną funkcję, tyle, że w innego rodzaju pomieszczeniach.
  Lustro każde, w tym drzwiczek moim zdaniem ,nie może korodować po upływie dwu lat (zaczęło się wczesniej, ale było małe, więc ignorowałem je do czasu). Lustro jest towarem z zasady długoużytkowanym (często przez pokolenia) więc nie mozna oczekiwać, że po dwóch latach zacznie korodować i nie nadawac się do wystroju domu. Wymaga to zatem interwencji UOKiK oraz MRzK, choć ten ostatni ma to w nosie.
  Co radzicie uczynić z takim problemem i sytuacją. Czy mozna domagać się od IKea wymiany dzrwizcek lub aby były dostepne jako element zamienny, a nie od razu cała szafka.
  pozdrowienia
  BR
  AD_2017_02_02

 2. Skorodowany  6 października, 2018

  Środowisko w łazience jest wysoko wilgotne. Po wziętym prysznicu cała łązienka jest zaparowana wraz z oparami mydła. Inna sytuacja ma miejsce w kuchni. W kuchni wilgoć wyciąga okap. Na szafkach w kuchni nie skrapla się para.
  Lustro SaintGobain czy Pilkington czy nawet najtańszy import każde lustro koroduje. Przeprowadzałem testy.
  Żeby zminimalizować efekt korodowania lustra. Lustro wklejone w płytki powinno być dobrze zasylikonowane.
  Krwędz nie zabezpieczona koroduje w środowisku wilgotnym.
  Podejrzewam że mój post zostanie usunięty. Bo jest nie wygodny dla co niektórych 😉
  POzdrawiam

You must be logged in to post a comment.