Czym najlepiej czyścić kabiny prysznicowe?
Na rynku istnieje wiele środków chemicznych przeznaczonych do usuwania głębokich zabrudzeń dzięki, którym możemy za ich pomocą w krótkim czasie pozbyć się problemu. Substancje te to głównie mieszaniny na bazie kwasu szczawiowego, fosforowego, solnego oraz cytrynowego o różnym stopniu stężenia.
Poniżej przykładowe środki do gruntownego czyszczenia i usuwania osadów:
G460 Bucalex Buzil ok. 21 zł
Tasanit Tana ok. 25 zł
WC Sanit Tenzi ok. 12 zł
Intro Maxx Ecolab ok. 24 zł
Domowe sposoby na wyczyszczenie kabiny prysznicowej z kamienia.
Sposób jest bardzo prosty i bezpieczny. Wystarczy zaopatrzyć się w zwykły ocet spirytusowy. Wetrzyj w nie nierozcieńczony ocet, pozostaw na kilka godzin a następnie spłucz gorącą wodą. Jeśli zabrudzenia są silne, warto lekko podgrzać ocet.
Ocet jest jednym z najpopularniejszych domowych środków czyszczących. Roztwór octu usunie skutecznie osad z twardej wody i mydła.
Jak i czym odetkać prysznic?
Komentarze
- 10 Komentarze
- 0 Trackbacks
-
11 maja, 2014
Potwierdzam, ocet bardzo skutecznie usuwa kamień. Niestety mamy twardą wodę, więc raz w tygodniu zajmuję się czyszczeniem mojej kabiny, wlewam octu do plastikowego zraszacza i spryskuję całą kabinę i armaturę. Pozostawiam tak na kilka minut, potem czyszczę gąbką i natychmiast wszystko spłukuję. Octem myję również lustra kryształowe – wystarczy spryskać i wypolerować papierowym ręcznikiem lub szmatką z mikrofibry. Nie zostają smugi i lustra pięknie błyszczą. Ocet czuć tylko na początku, a i tak wietrzeje znacznie szybciej niż te wszystkie „sklepowe” chlorowe preparaty. Polecam „babcine” sposoby, naprawdę warto unikać „cudownych” preparatów jeśli to tylko możliwe. Mam całą skrzynkę preparatów w łazience – do kamienia, armatury, kuchni, tłuszczu i po co mi tego tyle? Skoro można to zastąpić butelką octu, zraszaczem i kilogramowym pudełkiem sody. Kosztuje to trzy razy mniej, świństw się nie wdycha, środowiska nie truje. Alergikom też polecam, astmatykom i wszelkiej maści wrażliwcom 🙂
-
9 października, 2019
Kwestia tego, czy były to dobre preparaty. Ja na Sotin 130 wydałem koło 50 złotych i jest naprawdę dobry. Poza tym ocet nie pozostawi powłoki odpychającej wodę, więc trzeba nim częściej myć.
-
-
24 czerwca, 2014
Kabinę myję tak samo często jak wannę czyli na bieżąco. Przy jej zakupie zwracamy uwagę na to, aby miała jak najmniej zakamarków /najlepsza prosta bez rolek z czystego przezroczystego szkła. Spłukujemy wodą po kąpieli, wodę usuwamy ściągaczką do wody /z płytek też/. Z zewnątrz myjemy według potrzeb. Brodzik środki myjące, piorące powszechnie używane.
-
30 sierpnia, 2014
Po kąpieli w kabinie gumową ściągaczką ściągnąć krople ze szkła kabiny i glazury, potem ściereczką z mikrofibry wytrzeć do sucha. Zajmuje to średnio ok. 3 minut, ale nie ma problemu z czarnymi plamami (glony) na silikonie i spoinach w glazurze. Trudniej to robić przy kabinach półokrągłych i z drzwiami przesuwnymi, ale też możliwe. A poza tym WIETRZYĆ łazienkę po kąpieli. Wybierać kabiny w wersji ze szkłem pokrytym specjalną powłoką zmniejszającą napięcie powierzchniowe. U mnie po 7 latach kabina wygląda jak nowa, żadnej wymiany silikonu, specjalnego czyszczenia itp.
-
30 sierpnia, 2016
Lekkie zabrudzenia na szybie mlecznej, można usunąć za pomocą ściereczki z mikrofazy lub z bawełny, zwilżonej w ciepłej wody. Ze względu na delikatną powierzchnię szkła mlecznego, do usuwania z niej zabrudzeń, nie wolno stosować środków chemicznych, środków szorujących, drapaków ani ostrych narzędzi. Do czyszczenia nie nadaje się również ircha ani gazeta. Po myciu pamiętaj, aby szybę zawsze zmyć czystą wodą i wytrzeć ją do sucha.
http://www.idealnyodkurzacz.pl/porada/id/308/domowe-sposoby-na-zabrudzenia-na-szkle -
19 kwietnia, 2017
Spadłaś mi z nieba, mam od niedawna ową kabinę prysznicową, ale niestety z powodu mocno zakamienionej wody wcale nie wygląda już jak nowa ;/
-
19 czerwca, 2017
Ja używam tylko: http://www.issodrysklep.pl/pl/p/2.-ISOKOR-Descaling-500ml/39
Jest genialny do wszystkich osadów wodnych, polecam 🙂-
2 kwietnia, 2019
Tak. Do jedno- trzydniowych. Lekko zapuszczonym plyn moze dac sobie spokój. Nie da rady?
-
-
26 września, 2018
Cześć zdecydowana większość zabrudzeń w kabinach prysznicowych to (nie licząc pleśni) pozostałości mydła, soli, potu i innych organicznych zabrudzeń w tym olei. Szwajcarski producent chemii profesjonalnej Pramol Chemie, wprowadził do sprzedaży produkt, który doskonale sobie radzi z ww. zabrudzeniami i pleśnią. Produktem tym jest preparat o nazwie ANTICID. Preparat ten został doceniony przez hotelarzy, domy pomocy społecznej i nie tylko. Teraz wy też możecie go kupić na https://cleanmed.com.pl/pl/searchquery/anticid/1/full/5?url=anticid i cieszyć się czystą kabiną prysznicową, umywalką czy brodzikiem
-
27 maja, 2020
Nie ma to jak pseudo reklama co
-
You must be logged in to post a comment.